W związku z informacjami dotyczącymi domniemanych ataków na routery ADSL użytkowników sieci Orange, TP-LINK zaleca użytkownikom wszystkich routerów sprawdzenie ustawień konfiguracyjnych urządzeń dostępowych, ze szczególnym uwzględnieniem opcji zablokowania dostępu do panelu konfiguracyjnego routera z Internetu.

Rada ta dotyczy użytkowników routerów wszystkich producentów i użytkowników wszystkich usług dostępu do Internetu. W razie problemów prosimy o kontakt ze wsparciem technicznym producenta routera lub dostawcy Internetu.

W przypadku urządzeń TP-LINK problem może dotyczyć jedynie kilku modeli ADSL: TD-W8901G, TD-W8961ND, TD-W8951ND, TD-8816, TD-8817, TD-8840T – w starszych wersjach, które obecnie nie są już dostępne w sprzedaży. Użytkownikom tych urządzeń sugerujemy przede wszystkim sprawdzenie ustawień routera i upewnienie się, że opcja zdalnego dostępu do panelu konfiguracyjnego urządzenia jest wyłączona. Procedurę dla routerów TP-LINK wyjaśniamy na naszej stronie w dziale FAQ:

http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=308

Bardziej szczegółowe wskazówki dotyczące zabezpieczenia w/w routerów znajdują się tutaj:

http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=568

———————-
Aktualizacja:

Do aktualnie sprzedawanych wersji sprzętowych routerów TD-W8951ND oraz TD-W8901N pojawiły się aktualizacje firmware umożliwiające korzystanie z funkcji dostępu do strony konfiguracyjnej routera z Internetu bez zagrożenia dla bezpieczeństwa routerów (w języku angielskim). Aktualizacje dostępne są do pobrania na stronach produktów:

TD-W8951ND: http://www.tp-link.com.pl/support/download/?model=TD-W8951ND&version=V5#tbl_j
TD-W8901N: http://www.tp-link.com.pl/support/download/?model=TD-W8901N&version=V1#tbl_j