Office 365 dla instytucji edukacyjnych

Office 365 Education to bezpłatne narzędzia do współpracy, jakich potrzebują nauczyciele, studenci i uczniowie, oraz kontrola i elastyczność wymagane, aby umożliwić informatykom zapewnienie bezpieczeństwa danych.

Instytucje edukacyjne z sektora K-12 moją skorzystać z bezpłatnej wersji Microsoft Office 365 Education uzyskując 1TB bezpłatnego miejsca do magazynowania online oraz wersje online aplikacji pakietu Office.

aplikacje office online

Klikając w kafelek programu możemy wykonać następujące zadania:

  • Tworzyć i udostępniać dokumenty pakietu Office (Word Online, Excel Online, PowerPoint Online lub OneNote Online)
  • Przechowywać, otwierać i udostępniać pliki w trybie online (OneDrive)
  • Wysyłać i odbierać wiadomości e-mail (Outlook.com)
  • Obsługiwać kalendarz w trybie online (Kalendarz)
  • Zarządzać listą kontaktów (Kontakty)

Po zalogowaniu się w prawym górnym rogu możemy łatwo przełączyć się między tymi wszystkimi usługami. Po prostu klikając strzałkę w dół obok usługi, której używamy, aby przełączyć się do innej usługi.

Przełączanie się do innej usługi przy użyciu strzałki w dół

Office 365 Education jest to dostępna na całym świecie usługa zaprojektowana z myślą o nowych, ekscytujących sposobach współpracy uczniów i nauczycieli. Klienci spełniający kryteria zyskują dostęp do usługi Microsoft Office 365 zawierającej najlepsze chmurowe narzędzia zwiększające efektywność i usprawniające współpracę.

Jak uzyskać dostęp do usługi Office 365 Education? Aby dowiedzieć się, jakie narzędzia są oferowane w ramach usługi Office 365 Education, odwiedź stronę planu usługi Office 365 Education. Na tej stronie możesz także zarejestrować swoją placówkę edukacyjną.

Wystarczy kliknąć w przycisk  rozpocznij z Office 365 aby zarejestrować w pięciu krokach swoją placówkę edukacyjną.

1. Kliknij zielony przycisk Rozpocznij, aby rozpocząć korzystanie z BEZPŁATNEJ wersji próbnej.
2. Wypełnij formularz, aby utworzyć konto i potwierdzić powiązanie z organizacją.
3. W okresie próbnym wykonaj odpowiednie kroki w portalu administratora usługi Office 365, aby potwierdzić, że Twoja organizacja jest kwalifikującą się instytucją edukacyjną. Jeśli zbliża się koniec 30-dniowego okresu próbnego, a powiadomienie o weryfikacji uprawnień do korzystania z usługi Office 365 jeszcze do Ciebie nie dotarło, skontaktuj się z obsługą klienta.
4. Jeśli uprawnienia zostały potwierdzone, usługa Office 365 Education będzie dostępna w portalu administratora usługi Office 365.
5. Przejdź do karty Zarządzanie licencjami w portalu administratora, aby przypisać użytkowników wersji próbnej do oferty Office 365 Education.

Niektóre instytucje umożliwiają swoim uczniom bezpłatną instalację pełnych wersji aplikacji pakietu Office na maksymalnie 5 komputerach PC lub Mac.

microsoft-office-365-logo-vector
Jeśli szkoła daje taką dodatkową możliwość, po zarejestrowaniu na stronie głównej pakietu Office 365 widoczny będzie przycisk Zainstaluj pakiet Office.